Заключення договорів на централізоване водопостачання та водовідведення

У зв’язку зі змінами у діючому законодавстві України, зокрема набуттям чинності Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2019 №690, сторонам відносин у сфері водопостачання та водовідведення необхідно привести договірні відносини з надання послуг з водопостачання та водовідведення у відповідність до вимог цих нормативних актів.

Відповідно до пункту 4 розділу VI Закону України «Про житлово-комунальні послуги» співвласники багатоквартирних будинків незалежно від обраної ними форми управління багатоквартирним будинком не пізніш як протягом одного року з дня введення в дію цього Закону (тобто до 01.05.2020, тепер, за правилами, визначеними Законом «Про житлово-комунальні послуги», договори на надання послуг між споживачами та КП «Первомайськводоканал» повинні бути укладені протягом п'яти місяців після дати завершення карантину) зобов'язані прийняти рішення про модель організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг.

Постановою КМУ від 05.07.2019 №690 затверджено форми типових договорів, які регулюють відносини між підприємствами централізованого водопостачання і водовідведення та споживачами.

На сьогоднішній день, надання послуг з водопостачання та водовідведення багатоквартирних житлових будинків у м. Первомайськ відбувається за формою індивідуального споживача, враховуючи діючі договірні відносини між сторонами, які були оформлені до набрання чинності вищевказаними нормативними актами. Згідно норм чинного законодавства, Виконавцеві комунальної послуги за таким договором, на відміну від інших, сплачується лише плата за комунальну послугу, виходячи з тарифу та обсягу споживання, без оплати за абонентське обслуговування та без оплати за обслуговування і поточний ремонт внутрішньобудинкових систем.

Пропонуємо Вам обрати варіант моделі договірних відносин на надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення до Вашого житлового будинку.

Норми законодавства передбачають, що за будь-якою моделлю договірних відносин, укладення договору потребує прийняття співвласниками будинку рішення, яке приймається у встановленому законодавством порядку та оформляється протоколом загальних зборів.

З метою приведення договірних відносин до вимог законодавства, рекомендуємо не пізніше 01.07.2020 надати до КП «Первомайськводоканал» протокол загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку про вибір моделі договірних відносин з виконавцем послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.