Сьогодні відзначається Всесвітній день водних ресурсів

Кожен знає, що значить вода в житті людини. Вона - основа самого життя. День присвячений питанню використання природних чинників для подолання водних проблем XXI століття, адже екологічні збитки, пов'язані зі зміною клімату, ведуть до криз, пов'язаних з водою, які спостерігаються в усьому світі. В результаті деградації грунтів і рослин, річок і озер, все частіше відбуваються повені, спостерігається посуха, забруднюються водойми.

Щороку 22 березня проходять заходи, спрямовані на висвітлення конкретної теми, пов'язаної із збереженням водних ресурсів. Цього року тема Дня - «Не залишаючи нікого в стороні», це своєрідна адаптація шостої цілі в галузі сталого розвитку - забезпечення наявності і раціонального використання водних ресурсів і санітарії для всіх до 2030 року. По суті це і означає, що ніхто не повинен залишатися осторонь.

За даними ООН, на сьогоднішній день близько 2,1 мільярда людей живуть без доступу до безпечної води в домашніх умовах. Вони повинні витрачати багато часу, стояти в чергах, або долати значні відстані (в основному пішки), щоб забезпечити себе на кілька днів водою. Завдання полягає в тому, щоб знизити втрати води і збільшити обсяги переробки. Зараз більше 80 відсотків стічних вод потрапляють в грунт, негативно впливаючи на навколишнє середовище. Необхідно поліпшити системи збору та очистки стічних вод. Важливо також дбайливо й економно витрачати воду для захисту навколишнього середовища і водних ресурсів.