Набула чинності Методика розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг

Набула чинності Методика розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг. Мешканці повинні сплачувати за весь об'єм води, яку спожив їх будинок. Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 22.11.2018 №315 затверджено Методику розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг.

Таким чином, будуть змінені принципи нарахування за спожиті послуги з централізованого водопостачання та водовідведення. Ця методика була розроблена Мінрегіоном на виконання закону "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" та нового закону №2189 "Про ЖКП", який вступає в дію з 01 травня 2019 року.

Серед основних принципів, що застосовує Методика, - принцип визначення та розподілу небалансу - різниці між обсягом холодної води, виміряним загальнобудинковим лічильником, та сумарним обсягом спожитої холодної води за показниками квартирних лічильників:

  • для будинків, де усі приміщення оснащені лічильниками холодної води, обсяг небалансу розподіляється між усіма споживачами пропорційно до обсягу споживання.
  • для будинків, де частина приміщень не оснащена лічильниками холодної води, обсяг небалансу розподіляється між споживачами, які не мають лічильників, пропорційно до кількості осіб, які фактично користуються послугами.

Детально ознайомитись з усіма положеннями Методики можна у розділі "Нормативна база".